fbpx

“Very Cool People” izdod singlu “Pa apli” ar Edavārdi, ansi un Kristīni Prauliņu!

Latvijas džezfanka grupa “Very Cool People” laidusi klajā otro singlu “Pa apli” no nākamā gada februārī gaidāmā jaunā albuma. Dziesmā piedalās pašmāju hiphopa mūzikas pārstāvji Edavārdi un ansis, kā arī dziedātāja Kristīne Prauliņa, un tai tapis arī videoklips.

Otrais albuma singls ierakstīts latviešu valodā. Kas tāds VCP vesturē līdz šim noticis tikai 2008. gadā, kā rezultātā ir viegli aprēķināt grupas “latvisko” singlu regularitāti – reizi desmit gados. “Ļoti priecājamies par jauno singlu, kas tapis kopā ar vieniem no mūsu mīļākajiem Latvijas hip-hop māksliniekiem un Kristīni,” saka grupas vadītājs, ģitārists Elvijs Grafcovs. “Par šādu sadarbību esam runājuši jau kopš 2013. gada, kad kopā ar Edavārdi un ansi uzstājāmies kādā Rīgas naktsklubā. Koncertējot ar Kristīni, uzzinājām, ka arī viņai ļoti patīk abu minēto reperu daiļrade, tādēļ nolēmām, ka noteikti jāsaraksta kopīga dziesma.”

Jauno singlu VCP ierakstīja šādā sastāvā: Elvijs Grafcovs (ģitāra), Māris Jēkabsons (tenorsaksofons), Kristaps Lubovs (baritonsaksofons), Laura Rozenberga (trombons), Oskars Ozoliņš (trompete), Māris Vitkus (taustiņinstrumenti), Andris Kauliņš (“Moog” sintezators), Valters Sprūdžs (basģitāra) un Andris Buiķis (bungas).
Dziesmas ieraksta operatori ir Ivars Ozols un Edgars Skrāģis, jauno singlu miksējis un māsterējis Jānis Kalve. Sadarbībā ar režisoru, kā arī operatoru un montētāju vienā personā, Valdi Krūmiņu tapis arī elegants un reizē jestrs jaunā singla “Pa apli” videoklips.

Albuma pirmais singls “We Should Dance” tika izdots tam atbilstošajā vasaras sezonā un guva labus panākumus vietējās radiostacijās. Kā zināms, arī šajā dziesmā piedalījās Kristīne Prauliņa. VCP vispār nav sveša regulāra sadarbība ar citiem mūziķiem, tādēļ arī gaidāmā albuma dziesmās būs dzirdami vēl vairāki viesmākslinieki. Tajā skaitā arī Evilena Protektore un Maija Sējāne.

Nesen grupa atgriezās no septiņu koncertu tūres Dienvidkorejā, kur guva spilgtus iespaidus turpmākajai radošajai darbībai, kā arī pārliecību, ka ārvalstu tūrēs jādodas biežāk, jo VCP mūzika ir gana demokrātiska, lai to saprastu gandrīz ikvienā pasaules malā. Rezultātā grupa no 3. līdz 11. novembrim dosies tūrē pa Ungāriju un Rumāniju, pirms tam uzspēlējot arī Lietuvā. Koncerti paredzēti gan Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā, gan citās vietās, ieskaitot arī Rumānijas kultūras pilsētu Timišoaru, kas 2021. gadā būs Eiropas Kultūras galvaspilsēta.
“Dienvidkorejā sapratām, ka mūs uzņem ļoti labi ne tikai Latvijā, bet arī dažādās ārvalstīs. Arī, tātad, Āzijā. Nodibinājām jaunus kontaktus, ieguvām jaunus draugus un domājam jau drīzumā tur atgriezties ar jaunā albuma materiālu un dziedātājiem no Latvijas,” rezumē Elvijs.

Gluži nesen VCP tika nominēti arī svarīgākajam Eiropas jaunās mūzikas iekštelpu festivālam-konferencei “Eurosonic Noorderslag”, kas norisināsies nākamā gada janvārī Groningenā, Nīderlandē.

_______________________________ENGLISH______________________________________
Very Cool People is releasing new single & music video “Pa Apli” featuring Mc Edavārdi, Mc ansi & Kristīne Prauliņa.

Latvian jazz-funk group “Very Cool People” is released their second single from the upcoming new album, which will be released in February 2019. The song features latvian hip-hop musicians Edavārdi and ansis, as well as soul singer Kristīne Prauliņa.

The second single from the upcoming album is recorded in Latvian language. So far, VCP has released song in latvian just once in 2008, which makes it easy to calculate the regularity of the group’s “Latvian” singles – once every ten years.

The first single “We Should Dance” from upcoming new album, was released in the in summer 2019 and was a success in local radio stations. Kristina Prauliņa also was participated in this song. VCP is not at all alien to regular collaborations with other musicians, so more guest artists will be heard in the upcoming album. Including Evilena Protectore, Ralfs Eilands and Maija Sējāne.

Pa Apli:
Elvijs Grafcovs (guitar), Maris Jekabsons (tenor sax), Kristaps Lubovs (baritone sax), Laura Rozenberga (trombone), Oskars Ozolins (trumpet), Maris Vitkus (keyboard), Andris Kaulins (Moog Synthesizer), Valter Sprūdžs (bass) and Andris Buiķis (drums).
Recorded by Ivars Ozols and Edgars Skraģis, mix and master by Janis Kalve. Video by Valdis Krumins. Photo by Mārcis Baltskars.