fbpx

Latvian band Very Cool People has released a new single and video Camarada Emigrante.
In the video, all members of the band take part in a talent show in which they have to show their hidden talents. 

The band’s leader & guitarist Elvijs is a street juggler who specializes in cup tricks with money laundering, the group’s keyboardist Māris Vitkus is a passionate archer in a green cloak. Māris Jēkabsons is a karatist who is able to break boards with all parts of his body. As it has long been known, the game of saxophone and karate are based on the same principles, so it is no wonder that the sexiest saxophonist of Latvia is dressed in a kimono with a fourth dana black belt.
His colleague Kristaps, on the other hand, is a break dancer with excellent dance steps from the highest shelves of the brakedance tradition. The fact that Kristaps is a great dancer has so far been seen in the band’s concerts, where he is also the choreographer of the Very Cool People wind section. Laura is a boxer-cake baker who can knock out any member of the jury if the results are not what she expected. Oskars, well, who doesn’t know Oskars yet – a kebab tycoon, philanthropist and the best director-screenwriter of Ķekava.

Bassist Jānis is an unbeatable hot dog eater with an excellent appetite and a huge mouth, in which he can stuff up to three hot dogs at the same time. And finally, Andris is a botanist-crazy professor who knows how to grow everything from everything. He has been growing tulips and watermelons for years, and even knows how to select tomatoes and special long rhubarb. The only one who demonstrates musical talent in the video for Camarada Emigrante is the Brazilian actor, dancer and songwriter Jorge Barreto Gonçalves who lives in Latvia.

All these characters then interact as much as they can, and all the talents are inevitably valued. Evaluation is known to be a serious and complex process, so it is carried out by a no less colorful jury, which logically are also played by the members of the band themselves.
The new single is composed by Elvijs Grafcovs. The creation of the clip was completely entrusted to the excellent Latvian filmaker Reinis Janulis and the Colortime team. The recording of the song was made under the direction of Tālis Timrots in the legendary Mints Music studio – basement of the Reformed Church, then the recorded result traveled to Ogre where the mixing work was made by Andris Buiķis and then Jānis Kalve took care of the master version of the track.

“Very Cool People” dalībnieki videoklipā atklāj savus slēptos talantus
Grupa “Very Cool People” laidusi klajā jaunu singlu “Camarada Emigrante”, kam tapis arī amizants videoklips, kurā tiek atklāti mūziķu slēptie talanti.

Dziesmas nosaukums “Camarada Emigrante” tulkojumā no spāņu valodas nozīmē “Biedrs emigrants”. Tās tapšanu iedvesmojis “Very Cool People” līdera, ģitārista un dziesmas autora Elvija Grafcova Kubas vizītes laikā sastapta Havanas taksista stāsts. Viņš brīvi runājis krievu valodā un jaunībā bija studējis Maskavā, kā arī krietni paceļojis pa bijušo Padomju Savienību. Īpaši viņam esot patikušas Baltijas valstis. Tas lika aizdomāties par tiem kubiešiem, kuri no sešdesmitajiem līdz deviņdesmitajiem gadiem emigrēja uz Baltijas valstīm, kā arī par tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri emigrēja pretējā virzienā – uz Kubu, izveidojot tur pat nelielu latviešu komūnu.


“Camarada Emigrante” iesākas kā klasiskās mūzikas un tipiskas Austrumeiropas “galda dziesmas” sajaukums, kas pārtop balkānu ballītē, bet tad kļūst par kādas padomjlaiku mākslas filmas cienīgu “umpā umpā” saundtreku, lai kulminētu ugunīgos kubiešu ritmos.

Videoklipā visi grupas dalībnieki piedalās talantu šovā, kurā jāparāda savus apslēptos talantus.
Elvijs ir ielu žuļiks, kurš specializējas krūzīšu trikos ar naudas izmānīšanu, ko apguvis bērnībā, uzaugot Rīgas parkos, skvēros un mikrorajonu tirdziņos. Grupas taustiņinstrumentālists Māris Vitkus ir kaislīgs loka šāvējs zaļā apmetnī. Būdams caur un cauri īsts engurnieks, kurš zvejo jau no bērna kājas, viņš apvienojis savu talantu – loka šaušanu – ar zvejniecību.

Māris Jēkabsons ir karatists, kurš spēj salauzt dēlīšus ar visām ķermeņa daļām. Kā izsenis zināms, saksofona spēle un karatē balstās uz tiem pašiem principiem, tāpēc nav brīnums, ka Latvijas seksīgākais saksofonists klipā ietērpts kimono ar ceturtā dana melno jostu. Viņa kolēģis Kristaps savukārt ir breika dejotājs ar izciliem deju soļiem no brakedance tradīciju augstākajiem plauktiņiem. Tas, ka Kristaps ir lielisks dejotājs, līdz šim bija redzams jau grupas koncertos, kur viņš ir arī “Very Cool People” pūtēju sekcijas horeogrāfs.

Laura ir boksere-kūciņu cepēja, kura par sliktu vērtējumu var arī sadot žūrijai pa muti, jo ne tikai spēlē trombonu un dažreiz uzdzied, bet tik tiešām ir kaislīga boksa fane un pati šajā sporta veidā arī trenējas. Runā, ka grupas dalībnieki allaž jūtas daudz drošāk, ja ar viņiem bariņā ir vienīgā “Very Cool People” lēdija… Oskars. Nu, kurš gan vēl nezina Oskaru – kebabu magnātu, filantropu un Ķekavas labāko režisoru-scenāristu, kuram ik pa laikam patīk uzspēlēt arī trompeti.

Basģitārists Jānis ir nepārspējams hotdogu ēdājs ar izcilu apetīti un milzīgu muti, kurā varot sabāzt vismaz trīs hotdogus vienlaikus. Jānim pa spēkam ir pilnīgi viss, jo viņš intensīvas koncertēšanas periodos rūpējas par grupas labsajūtu un psiholoģisko stāvokli. Fakts, ka viņam tik ārkārtīgi garšo hotdogi, “Very Cool People” dalībniekiem gan bija mazliet šokējošs pārsteigums. Un visbeidzot Andris ir botāniķis-trakais profesors, kurš māk izaudzēt visu no visa. Viņš jau gadiem ilgi audzē kā tulpes, tā arbūzus, un pat mākot selekcionēt tomātus un īpašus garos rabarberus. Vienīgais, kurš “Camarada Emigrante” videoklipā demonstrē muzikālu talantu, ir Latvijā dzīvojošais brazīliešu aktieris, dejotājs un dziesmu tekstu autors Jorge Barreto Gonçalves.

Visi minētie tēli tad nu mijiedarbojas, kā vien spēj, un neizbēgami tiek arī vērtēti. Vērtēšana, kā zināms, ir nopietns un sarežģīts process, tādēļ to veic ne mazāk kolorīta žūrija, ko loģiski arīdzan atveido paši grupas dalībnieki.

Šoreiz klipa tapšana pilnībā uzticēta izcilajam video meistaram Reinim Janulim un “Colortime” komandai. Pateicoties Mārtiņam un Jurim Bērziņiem, klips filmēts Virķēnu sporta zālē, kurā izauguši un trenējušies daudzi basketbola lielmeistari.

Dziesmas “Camarada Emigrante” ieraksts tapa Tāļa Timrota vadībā leģendārajā Reformātu baznīcas pagrabā, tad piefiksētais rezultāts ceļoja uz Ogri, kur miksēšanas darbu izveica Andris Buiķis, bet par māsterversiju jau atkal Rīgā parūpējās Jānis Kalve.

Colortime: https://colortimework.com
Minst Music: 
https://mintsmusic.lv​
Raja Style: https://www.facebook.com/rajastylebsb