fbpx

2021. gada rudenī gaidāmais albums “50 Years of Influence + 30 Years of Cool Equals 13 Years of Music Hooliganism”.

Gaidāmais būs jau astotais grupas albums, un šoreiz uzmanības centrā ir paši pamatsastāva dalībnieki bez pieaicinātiem vokālistiem. Albumā un attiecīgi koncertprogrammā “50 Years of Influence + 30 Years of Cool Equals 13 Years of Music Hooliganism” džezs savijas ar klasisko mūziku, balkānu mūzika ar metālu, surf mūzika ar fanku un soulu, kora mūzika ar klezmeru un Latvijā dzīvojošo tautu mūziku.

Var droši apgalvot, ka “Very Cool People” atrodas savas muzikālās attīstības un radošuma plaukumā. Jau kopš 2017. gada katru gadu tiek izdots jauns albums, ir izveidotas vairākas koncertprogrammas, kas prezentētas gan lielākajos džeza un popmūzikas festivālos Baltijā, gan tūrēs pa citām ārvalstīm, kā arī notikusi vairākkārtēja viesošanās Latvijas lielākajos TV pasākumos. 

Albuma nosaukums simbolizē šā brīža situāciju grupas attīstībā. Visi tās dalībnieki muzikālo izglītību aizsākuši 80. gadu beigās un 90. gadu sākumā, kad apmācības process Latvijā norisinājās vēl pēc Padomju Savienības 50 gadus koptās tradīcijas, kurā ne džezam, ne ritmiskajai mūzikai netika pievērsta vajadzīgā uzmanība, bet no 90. gadu vidus visiem bija pieejama mūzika, kas tika radīta aiz dzelzs aizkara – džezs, roks, hiphops. 

Jaunā albuma noskaņa ir grupas dalībnieku muzikālās attīstības posmu sajaukums no padomju un mūsdienu Latvijas. Tieši šis ietekmju un pieredzes kokteilis padara “Very Cool People” radīto un izpildīto mūziku tik īpašu un interesantu gan pie mums, gan citviet pasaulē.

Grupā turpina būt “cool”: Elvijs Grafcovs (ģitāra), Māris Jēkabsons (tenora saksofons), Kristaps Lubovs (baritona saksofons), Laura Rozenberga (trombons), Oskars Ozoliņš (trompete), Māris Vitkus (taustiņinstrumenti), Jānis Olekšs (basģitāra) un Andris Buiķis (bungas)

ALBUMS JAU IR IERAKSTĪTS UN ALBUMAM VEIKTA PIRMĀ PĒCAPSTRĀDES KĀRTA – DZIESMU MIKSĒŠANA IR PABEIGTA

PADARĪTIE DARBI UN IZDOTIE KLIPI

Oskar

by Very Cool People | “50 Years of Influence + 30 Years of Cool Equals 13 Years of Music Hooliganism”

SINGLS UN VIDEO – OSKAR

Vēsākā Latvijas džezfanka grupa “Very Cool People” savā pāri malām plūstošajā radošumā ij nedomā apstāties. Par godu pavasarīgajam martam izdots jauns singls, kas veltīts grupas trompetistam un… kebabu magnātam Oskaram Ozoliņam.

Kvēlākie grupas fani veltījumu Oskaram būs jau dzirdējuši, jo grupa to spēlēja visos koncertos, kādi vien šajos neparastajos laikos bijuši iespējami. Tajos pirms skaņdarba “Oskar!” grupas runasvīrs un ģitāras guru Elvijs Grafcovs stāstīja, ka sarakstījis šo dziesmu, lai sauktu Oskaru uz saundčeku jeb skaņas pārbaudi. Tā ik pa laikam ir vitāli nepieciešama, jo Oskars primāri ir kebabu impērijas īpašnieks – kebabu magnāts, kurš regulāri lido uz Abū Dabī un Ankaru, lai noskaidrotu jaunākās kebabu recepšu tendences un realizētu tās sava varenā zīmola pārtikas līnijā. Viņa impērija plešas no Helsinkiem līdz Kasablankai un no Londonas līdz Ankarai.
WWW.OSKARKEBAB.LV

Grupa gājusi vēl tālāk un izveidojusi Oskara kebabnīcu korporatīvā dizaina logotipu ar reklāmas saukli: “Oskar’s Kebab – Feast Like A Beast!”, kā arī nodrukājusi attiecīgi brendotas salvetes un t-kreklus. “Sarakstījām arī Oskara kebabnīcu reklāmas mūziku un uzfilmējām “Oskar’s Kebab” reklāmu – tādu atbilstoši bezgaumīgu, uz zaļā fona,” turpina Elvijs. “Oskars reklāmā attēlots kā arābu šeihs, kebabu impērijas boss. Jā, un loģiski, ka sākusi darboties arī “Oskar’s Kebab” mājas lapa, kur var mēģināt veikt pasūtījumus…”

VAIRĀK INFO PAR ŠO KLIPU UN DZIESMU

Renegade

by Very Cool People | “50 Years of Influence + 30 Years of Cool Equals 13 Years of Music Hooliganism”

OTRAIS SINGLS UN VIDEO – RENEGADE
“Very Cool People” velta dziesmu Latvijas mūzikas vēstures renegātiem

Muzikālie huligāni “Very Cool People” laiž klajā otro singlu no rudenī gaidāmā albuma “50 Years of Influence + 30 Years of Cool Equals 13 Years of Music Hooliganism”. Tas saucas “Renegade” un tiek izdots kopā ar līdz šim visatraktīvāko grupas videoklipu.

Jaunais singls ieturēts Latvijas septiņdesmito gadu vokāli-instrumentālās mūzikas estētikā, bagātinot to ar džeza harmoniju un Latvijā augsti vērtēto kora mūziku. Šoreiz gan izvēlēts visām pasaules tautām viegli saprotams teksts: “Bā, bā, bā, bā, bā / Bā, bā, bā, bā, ba, ba, bā…”, ko varētu nodēvēt arī par unikālām, jaunām sketa frāzēm ar pretenziju tapt arhīvētām pasaules mūzikas industrijas apziņā kā latviešu sketam. Kā zināms, par sketu dēvē vokālās džeza mūzikas improvizācijas frāzes bez teksta kādā konkrētā valodā.

VAIRĀK INFO PAR ŠO KLIPU UN DZIESMU

Grupa “Very Cool People” VEF Kultūras pilī prezentēs jaunu koncertprogrammu

Superatraktīvā grupa “Very Cool People” sagatavojusi jaunu koncertprogrammu, ko prezentēs VEF Kultūras pils koncertcikla “Koncerts ar odziņu” tiešsaistes koncertā 31. martā plkst. 19.00. Tas būs muzikāls ieskats šā gada rudenī gaidāmajā albumā “50 Years of Influence + 30 Years of Cool Equals 13 Years of Music Hooliganism”.

Gaidāmais būs jau astotais grupas albums, un šoreiz uzmanības centrā ir paši pamatsastāva dalībnieki bez pieaicinātiem vokālistiem. Albumā un attiecīgi koncertprogrammā “50 Years of Influence + 30 Years of Cool Equals 13 Years of Music Hooliganism” džezs savijas ar klasisko mūziku, balkānu mūzika ar metālu, surf mūzika ar fanku un soulu, kora mūzika ar klezmeru un Latvijā dzīvojošo tautu mūziku.

2000. gadu sākumā, vēl pirms grupas rašanās, tās tagadējie dalībnieki turpināja muzikālo izglītību gan Latvijā jaunizveidotājā džeza izglītības virzienā, gan arī studēja Lietuvā, Dānijā un Nīderlandē, kur džeza un populārās mūzikas izglītībai ir daudz senākas tradīcijas. Pēc studiju beigām 2000. gadu otrajā pusē tika izveidota grupa “Very Cool People”, kas, eksperimentējot un pārkāpjot mūzikas žanru robežas, ne tikai kļuvusi par veiksmīgu un sevi pierādījušu mūziķu apvienību Latvijā, bet arī mērķtiecīgi bruģē ceļu ārpus tās robežām, dodoties koncertēt uz Vāciju, Ungāriju, Rumāniju, Serbiju, Spāniju, Austriju, Nīderlandi, Slovēniju, Lietuvu, Igauniju, pat Dienvidkoreju, un piedaloties dažādās mūzikas industrijas aktivitātēs, nepiemirstot sadarboties arī ar starptautiskiem partneriem. 

Koncerta recenzija nra.v

SEPTITAIS SINGLS(2021. GADA JAUNGADA SINGLS): GET-TOGETHER OF OLD CHUMS

Video dziesmai “Get-Together Of Old Chums” veidos Valdis Krūmiņš, kurš veidojis VCP jau vairākus video klipus dziesmām “Pa Apli”, “Labirints”, kas arī tika nominēts kā 2020. gada Latvijas Mūzikas Ierakstu gada balvas “Zelta Mikrofons” kategorijā labākais gada videoklips, kā arī citu mākslinieku videoklipus ieskaitot Aija Andrejevas, Kārļa Būmeistera, The Colt un citu mūziķu videoklipus. Video ir par labu draugu sanākšanu kopā, kas pēdējā gadā nav bijis tik ļoti iespējams, kā agrāk un varbūt tieši tagad mēs novērtējam daudz vairāk tos mirkļus, kad varējām labu draugu pulkā pavadīt laiku. Dziesmas video vēsta par to, ka var būt dzīvē situācijas, kad saproti, kad esi viens un iestrēdzis dubļos “līdz acīm”, taču tev ir draugi un tuvinieki, kas palīdzēs. Video mērķis akcentēt un popularizēt draudzību, izpalīdzību un vienotību ar skaidru vēstījumu, ka “kopā mums tas izdosies!” Šajos tik ļoti īpašajos laikos šādu vēstījumu, kas saliedē cilvēkus nevar būt par daudz.

Uzfilmēts: 2021. gada Janvaris
Izdošana: 2021. gada Decembris

PLĀNOTIE UN PROCESĀ ESOŠIE DARBI UN KLIPI

Camarada Emigrante

by Very Cool People | “50 Years of Influence + 30 Years of Cool Equals 13 Years of Music Hooliganism”

TREŠAIS SINGLS – CAMARADA EMIGRANTE

Virķēnu sporta kompleksā tiks filmēts jaunais videoklips, tas būs kā talantu šovs, kurā katrs grupas dalībnieks rādīs savas spējas un trikus. Kā arī šis būs pirmais grupas video, kuram VCP dalībnieki dejos, ar grupu strādā lieliskā horeogrāfe Liene Grava.

Video piedalīssies arī aktieris Hosē, kurš būs kaislīgs ģitāras virtuozs no Dinvidamērikas.

Filmēšanas darbi: 2021. gada aprīlis
Izdošana: 2021. gada maijs

Video veido un režisē lieliskais video mākslinieks Reinis Janulis www.colortime.lv

TRUKSTOŠAIS BUDŽETS: 1600EUR

Rapid Dough - Peļmjaški

by Very Cool People | “50 Years of Influence + 30 Years of Cool Equals 13 Years of Music Hooliganism”

CETURTAIS SINGLS: RAPID DOUGH – Peļmjaški

Video dziesmai „Rapid Dough – Peļmjaški” veidos Pauls Timrots – latviešu televīzijas un radio darbinieks, producents, žurnālists un teātra režisors. Pazīstams kā auto un satiksmes drošībai veltītā raidījuma “Zebra” vadītājs. Šīs pieredzes dēļ bieži vien tiek saukts par satiksmes ekspertu. Video būs asa sižeta, spriedzes trilleris ar pakaļdzīšanās ainām. Dziesmas video vēstījums ir par mūžīgo skriešanu, neuzspēšanu un nemitīgo laika trūkumu, kas tik ļoti raksturīga cilvēkiem 21. gadsimtā. Taču pandēmija un radusies Pasaules situācija, liek lielai daļai no mums “piebremzēt” un izsvērt, kas tad ir svarīgs un kas tad nav. Video stāsts liks aizdomāties kā tad dzīvot tālāk un kā atras šo maģisko balansu starp lietām, kas jādara un lietām, kas ir patiesi svarīgas.

2021. gada JŪNIJS
Izdošana: 2021. gada augusts

TRUKSTOŠAIS BUDŽETS: 2500EUR

Yellow Bride

by Very Cool People | “50 Years of Influence + 30 Years of Cool Equals 13 Years of Music Hooliganism”

PIEKTAIS SINGLS – YELLOW BRIDE

Dziesmas video būs asa sižeta trilleris par 80-to/90-to gadu kontrabandistu, kurš nelegāli Latvijā ieved dažādas preces, tai skaitā VCP grupas mūziku un tepiķi ar grupas simboliku.

Filmēšanas darbi: 2021. gada maijs
Izdošana: 2021. gada septembris
TRUKSTOŠAIS BUDŽETS: 2200EUR

Video režisē un video Rimanta Irzakēviča komanda, kura veidoja ari grupas Ziemassvētku klipu kopā ar Ralfu Eilandu un Kristīni Prauliņu – Maizais Bundzinieks:

Šai dziesmai arī ir jau ierakstītas divas dzīvās versijas:
1) Lockdown Version(kas pievērsa radiostacijas BBC 6 uzmanību un tā tur tika atskaņota:

2) Priekš IT uzņēmuma tika ierakstīta un uzfilmēta īpaša versija :

ALBUMA DIZAINS

Albuma dizainu veido mākslinieks Gatis Pakalns, kurš jau vairāk nekā 15 gadus dzīvo Londonā, studējis prestižajā „Central Saint Martins College of Art and Design” un šobrīd strādā par radošo direktoru uzņēmumā „St Luke’s London”. Albuma vāks būs speciāli noausts tepiķis ar grupas „Very Cool People” simboliku un albuma nosaukumu, kas būs viens no retajiem Latvijā un pasaulē, veidotiem tekstila izstrādājumiem, kas radīts specifiski mūzikas albuma vāka dizainam. Tepiķa izmērs ir 2×2 m un tā dizains veidots padomju tekstila tradīcijās, taču paklāja dizains sastāvēs no VCP logotipa detaļām. Šis paklājs tiks izvietots speciālā Latvijas 90to gadu vidē pie sienas un tiks veikta fotosesija Latvijā zināmā fotogrāfa Jāņa Škapara vadībā. Albuma vāks beigās būs autentisks foto ar īstu tepiķi galvenajās lomās.

Albuma dizainu plānots pabeigt: 2021. gada jūnijs

TRUKSTOŠAIS BUDŽETS: 800EUR

VINILA PLATES IZDOŠANA

300 gab. Vinila un tā vāku izgatavošana un iepakošana atbilstoši uzņēmuma „BOD Group” (Lietuva) sagatavotaja tāmi

TRUKSTOŠAIS BUDŽETS: 2407EUR

MASTERING, NEW YORK, USA

Albuma dziesmu māstera versijas veiks pieredzējušais un neskaitāmu Grammy balvu ieguvušo ierakstu māsterinženieris Dave McNair, ar ko grupa jau sākusi pārrunas par sadarbību. 

TRUKSTOŠAIS BUDŽETS: 1200EUR

KOPĀ TRŪKSTOŠIE LĪDZEKĻI: 10707EUR

1) TREŠAIS SINGLS – CAMARADA EMIGRANTE: 1600EUR
2) CETURTAIS SINGLS: RAPID DOUGH – Peļmjaški: 2500EUR
3) PIEKTAIS SINGLS – YELLOW BRIDE: 2020EUR
4) ALBUMA DIZAINS: 800EUR
5) VINILA PLATES IZDOŠANA:
 2407EUR
6) MASTERING: 1200EUR