fbpx


Here is some little documentary about our upcoming album CRUISING IN THE TROLLEY(available in digital & physical format from 13th of October 2012 on iTunes, bandcam.com, Amazon):

 

 

 

 

Tas satriecošais brīdis ir tuvu – jazz-funk ansamblis „Very Cool People“ beidzot atkal metis kautrību pie malas un nolēmis laist klajā savu otro studijas albumu „Cruising in the Trolley“. Šajā sakarā grupa 13.oktobrī uzstāsies divas reizes vinu notām pa dienu kruīza trolejbuā kur brauciena laikā VCP mēģinās trāpīt uz pareizajām notīm braucošā transportlīdzeklī! Tās pašas dienas vakarā grupa uzstāsies vēlreiz, tikai nu jau uz stabilākas skatuves Vecrīgas klubā „Omas briljants“, Audēju ielā 7. Starp citu, ieeja tajā būs bez maksas.

 

Jaunajā albumā iekļauti astoņi skaņdarbi, un tā kopējais garums pārsniedz 45 minūtes. „Cruising in the Trolley“ tika ierakstīts vienā ierakstu sesijā. Proti, VCP uz trim dienaktīm, no šī gada 18. līdz 20. aprīlim, pārvācās uz ierakstu studiju un metās jazz-funk noskaņās. Pirms albuma ieraksta grupa pusgadu aktīvi koncertēja, tādējādi attīstot savstarpējo saspēli un arī pārbaudot praksē albumā iekļaujamās kompozīcijas.

„Vēlējāmies visu albumu ierakstīt uzreiz, vienā ierakstu sesijā, jo lielākā daļa no mūsu iemīļotajiem mūzikas albumiem arī ir ierakstīti divās līdz piecās dienās. Mūsuprāt šādā veidā ļoti labi var just kopējo albuma skanējumu, un daudz labāk tiek iemūžināts konkrētais moments, kurā ansamblis atrodas,“ tā saka paši VCP.

Šajā albumā atšķirībā no iepriekšējā VCP vairākās kompozīcijās pieaicinājuši arī pūšamo sekciju, kuras sastāvā ir talantīgi un pieredzējuši mūziķi: Oskars Ozoliņš („Labvēlīgais tips“) – trompete, Nauris Strežs – trombons („Latvian Blues Band“) un Māris Jēkabsons („City Jazz Big Band“) – tenora saksofons. Pūšamās sekcijas aranžijas tika uzticētas grupas draugam un lieliskam pianistam Ritvaram Garozam („City Jazz Big Band“, „El Trio“).

VCP albumā iekļāvuši arī vienu akustisko skaņdarbu – „5th Floor“, kas grupas vēsturē ir līdz šim nebijis gadījums. Albuma skaņu operators ir Gatis Zaķis, bet to miksējis un māsterējis Jānis Kalve.

„Very Cool People“ ir Elvijs Grafcovs – ģitāra, Toms Rudzinskis – saksofons, Māris Vitkus – ērģeles un taustiņinstrumenti, Valters Sprūdžs – bass un Kaspars Grigalis – bungas.