fbpx

Piektdien, 26. martā, notika VCP jaunā videoklipa, dziesmai HUGO, prezentācijas balle, kurā pēc puišu uzstāšanās tika pirmo reizi parādīts kūlo māsu Mackus veikums.

„Yes, tas ir laukā, yoohoo!!!!:) Liene un Maija ir radījušas fantastisku klipu mūsu dziesmai“ par Hugo klipu sajusmā ir VCP.

Par pašu video un idejām sīkāk stāsta Liene un Maija Mackus:

„No idejas par plastilīnklipa veidošanu līdz gatavam rezultātam ir pagājuši tieši trīs mēneši. Tas ir pat gandrīz nepieklājīgi īss laiks animācijas radīšanai, tomēr savā trakumā piekritām Elvija(VCP) pierunāšanai…

Patiesībā šāda klipa veidošana ir ļoti darbietilpīgs process. Visi tēli, sākot ar puikiem un beidzot ar meža ‘susuriem’, ir veidoti plastilīnā…tāpat kā darbības vide. Šajā gadījumā gan personāžiem, gan videi ir reāli prototipi, kas, protams, ir pakļauti pamatīgai fantāzijas ietekmei. Puišus centāmies veidot atpazīstamus, katru ar kādu sev raksturīgu iezīmi…Hugo draudzenes tēlā var saskatīt jau leģendāru Mākslas Akadēmijas modeli, bet pats Hugo, iespējams, ir visai līdzīgs kādam ekscentriskam Venecuēlas valstsvīram.

Personāžu veidošana ir tikai maza daļa no visa darba – nākamais etaps ir to iekustināšana…mainot sejas izteiksmes, kustinot rokas, kājas un visas citas ekstremitātes, neskaitāmas reizes tos pārveidojot …un to visu kadru pa kadram fotografējot. Kopumā filmiņā izmantoti vairāk kā 3000 kadru, taču tā ir tikai daļa no visas ‘kolekcijas’.

Animācijas priekšrocība ir tā, ka iespējams radīt savu, pusfantastisku pasauli, kurā var notikt trakas lietas, kaut arī šoreiz sižetisko līniju ļoti neizvērsām fantastikas virzienā. Vēstījums vairāk nolasāms sajūtu un asociāciju līmenī…stāsts par nervozām sievietēm un vīriešiem filozofiem, jeb par labi pazīstamām situācijām, lietām un piedzīvojumiem saskarsmē ar dabu…arī ar vīrieša dabu.

Noteikti jāpiemin, ka darbs pie šis animācijas nebūtu bijis tik patīkams bez Valsts Kultūrkapitāla Fonda un ģimenes atbalsta. Mūsu lieliskā mamma šī projekta dēļ pat bija ar mieru plastilīnā veidot zirņa lieluma kāpostiņus, bet brālis ar lieliskiem panākumiem pārņēma šefpavāra pienākumus. Tāpēc ceram, ka klips neliks vilties nevienam cool cool people.“

Lai labi garšo!