fbpx


Pašmāju džezfanka brigāde „Very Cool People” laidusi klajā otro studijas albumu „Cruising in the Trolley” – FHM mēneša albums.

(VCPCD0002)

Šī ir mūzika ne gluži visiem tautas kultūras noslāņojumiem, taču ne jau visi spējīgi doties trolejbusa kruīzā, vai ne? Viens ir tajā iekāpt un vēlēties ātrāk nonākt sev vajadzīgajā pieturā, mēģinot nesakasīties ar apkārtējiem idiotiem, kuri noteikti vēlas krist uz nerviem tieši tev. Otrs ir izbaudīt braucienu ar neparasto transporta līdzekli, kas barojas no lielās rozetes, vērojot interesantos tautiešus un skaistās pilsētas skatus aiz loga. VCP piedāvā mūziku otrajiem – dzīves un sajūtu baudītājiem. Šis ir diezgan tipisks džezfanks, kas turklāt ierakstīts vienā sesijā, dažu dienu laikā šī gada aprīlī. Iepriekš minētā ļaužu dalījuma pirmā kategorija jau spiedz: „Jā, vienkārši naudu taupīja!” Taču otrā saprot: „Nuja, tādējādi ieraksts sanāk skanējuma ziņā līdzīgāks un, līdz ar to, kļūst krietni konceptuālāks!” Tā arī ir – šeit nav jāmeklē spridzinoši hiti, ir jābauda kopums.

Neliels pārsteigums ir tas, ka VCP nav gājuši grūvīgāku (no angliskā džezvārda groove) ceļu un nepiedāvā vairāk ballītei domātu ierakstu. Ko tādu no viņiem gaidījām pēc pirmā, 2009. gadā klajā nākušā albuma „Very Cool People”, saskatot šajos sešos džekos (tagad daži gan pamainījušies) jauna „Time After Time” tendences. Taču rezultātā esam saņēmuši laba, pārdomāta džezfanka un brīžiem pat diezgan tieša džeza porciju, ko vairāk kruīzēt ar ausīm. Tas gan nenozīmē, ka VCP jaunais ripulis ir garlaicīgs. Turklāt nav pārāk sarežģīti allaž smaidīgo ģitārvīru Elviju Grafcovu un pārējo „kūlo” ļaužu kompāniju sastapt koncertos, kur var izdejoties pēc sirds patikas. Albums tiešām šķiet vairāk domāts baudīšanai ar labu vīnu vai konjaku rokās, šūpojoties līdzi kvalitatīvam instrumentālajam džezfankam, kāda Latvijā, maigi izsakoties, nav daudz.

Vēl noteikti var izcelt VCP ausīm dzirdamo perfekto saspēli, viens otra uztveršanu no pusnots, kas ir jau godājamu džezmeņu cienīga īpašība. Turklāt vairākos „Cruising in the Trolley” skaņdarbos piedalījušies arī trīs profesionāli pūtēji, padarot muzikālo baudījumu vēl jo krāsaināku. Laiks, tātad, ieslēgt sevī pilnvērtīgu muzikālo snobu un šomēnes mesties džezfanka kruīzā, kas rudenim patiesībā tīri labi piestāv.

Vienīgais akustiskais:

5th Floor

4 from 5