fbpx

Documentary film reflects the story behind Very Cool People’s album Funkology & concerts. In film there is included interviews with a group, who tells the concept of Funkology and explains the choice of repertoire. Also included interviews with Funkology” project guest artists Aija Vītoliņa, Ralfs Eilands, Kristine Prauliņa, Jānis Stībelis, Dinara Rudan, OskarsStolse Semerovs and Evilena Protektore. Each tells the story of cooperation with VCP & personal stories about funk grand masters, whose songs were performed by the project, and adventures of Funkology shows & recording process.

Meanwhile, the album “Funkology” has earned great feedback both in Latvia and abroad and has been nominated for the Latvian Music Record Awards “Golden Microphone” as “The best jazz and blues album of 2015“.

Album available in iTunes, Spotify and physical copy on Bandcamp.

 

„Very Cool People“ laiž klajā dokumentālo īsfilmu par „Funkology“ koncertsēriju un albumu

Populārā pašmāju džezfanka grupa „Very Cool People“ laiž klajā dokumentālo īsfilmu par pēdējo pāris gadu laikā notikušo „Funkology“ koncertsēriju un albumu. Tas tika ierakstīts koncertsērijas lielkoncertā pērnā gada 30. aprīlī un nāca klajā rudenī. „Funkology“ koncerti turpinājās arī pēcāk un nu grupa nolēmusi īsfilmas formātā izstāstīt šo patīkami ieilgušo muzikālo stāstu (saite uz filmu zemāk).

Dokumentālajā īsfilmā atspoguļots meģinājumu process, iekļautas nelielas intervijas ar grupas dalībniekiem, kuri stāsta par koncepta rašanos un izskaidro repertuāra izvēli. Tāpat iekļautas intervijas arī ar „Funkology“ projekta viesmāksliniekiem – Aiju Vītoliņu, Ralfu Eilandu, Kristīni Prauliņu, Jāni Stībeli, Dināru Rudan, Oskaru Stolsi-Semerovu un Evilenu Protektori. Katrs stāsta par sadarbību ar VCP, fanka lielmeistariem, kuru dziesmas tika izpildītas projekta ietvaros, un kopīgiem piedzīvojumiem.

Lai realizētu „Funkology“, tika iesaistīti daudzi šādam izklaidējoši izglītojošam projektam palīdzēt ieinteresēti cilvēki – jau minētie mūziķi, nu jau neeksistējošā kluba „Pulkvedim neviens neraksta“ darbinieki ar māksliniecisko vadītāju Rimantu Iržikēviču priekšgalā, „Radio SWH“ rīta ētera personības Fredis un Juta Jazz, mūzikas žurnālists Kaspars Zaviļeiskis un vēl daudzi citi.

„„Funkology“ ir izglītojošs projekts tautai,” uzsver Rimants Iržikēvičs, kurš ir arī īsfilmas režisors. “Tas gluži vienkārši satuvina ar funk mūziku! Patiess priekšstats par šo projektu ikvienam radīsies tikai tad, kad viņš vai viņa klātienē vēros kādu no “Funkology” koncertiem, kad “Very Cool People” kopā ar kādu no harismātiskajiem projekta vokālistiem uz skatuves kļūst par “The Meters”, “Parliament/Funkadelic”, “Tower of Power”, James Brown, Stevie Wonder vai Curtis Mayfield, izpildot iepriekš minēto fanka leģendu dziesmas. Taču to, kā viņiem gāja projekta laikā un ko viņi paši par to domā, var uzzināt, noskatoties šo dokumentālo īsfilmu”.

Tikmēr albums „Funkology“ jau izpelnījies uzslavas gan Latvijā, gan ārpus tās un nominēts Latvijas Mūzikas Ierakstu gada balvai „Zelta Mikrofons“, kā „Labākais džeza un blūza albums 2015“. Albums pieejams „iTunes“, „Spotify“ un „Bandcamp“, kā arī mūzikas tirdzniecības veikalos Rīgā.