fbpx

“Very Cool People” releases their new single “Oskar!”

The coolest Latvian jazz-funk band, “Very Cool People”, does not intend to stop its flow of creativity; the band is releasing a new single dedicated to the group’s trumpet player and kebab tycoon – Oskars Ozoliņš.

The band’s biggest fans have already heard the tribute to Oskars as VCP have played the song in all the concerts that were possible in these unusual times. The group’s spokesman and guitar guru, Elvijs Grafcovs, explains that he wrote the song to call Oskars to sound checks. “It is vital from time to time, as he is often late for sound checks. Being the owner of a kebab empire and a kebab mogul is time-consuming and Oskars regularly flies to Abu Dhabi and Ankara to find out the latest trends in kebab recipes and implement them into his powerful brand – Oskar’s Kebab, his fast food empire which stretches from Helsinki to Casablanca and from London to Ankara,” says Elvijs.

“This story probably sounds very delicious, because it turns out that there are people who have really been looking for Oskar’s kebabs,” says Elvijs with a tireless smile on his face. “I have told this story on Latvian and Lithuanian televisions, as well as at festivals and concerts in Latvia, Lithuania, Estonia, Romania, Hungary and Germany. For example, one Lithuanian fan was very angry that Oskars was not in one of our concerts (Andris Augstkalns played with us instead), because Very Cool People’s “Oskar!” had become his favorite song, so he came together with the rest of the crowd and desperately tried to call Oskars, however … He also met us after performing at the “Nida Jazz” festival in August last year and shouted desperately: “Oskar!!!” There was nothing left but to ask him to record a video message for Oskars which was so emotional & true that we decided to use it as an introduction to the new single, replacing the words of outrage of this southern fan with the sounds of Oskars’ trumpet.”

The energetic single comes together with a no less enthusiastic video. It is the story of social inequality within the group. All Very Cool People members are equal, but some are more equal than others. In the clip Oskars goes to a concert in a separate car & in addition, he also has a separate back stage area. The video also depicts the group’s view of the current situation in Latvia and the world caused by the pandemic. Most restaurants and other quality catering brands are denied the opportunity to work. The only ones that continue to operate successfully are fast food restaurants. As you know, food is a big part of the local culture, as is music and dance. Accordingly, the culture of many nations of the world is currently suffering, so in the commercials accompanying the single, VCP are ironic about the advertising campaigns of large corporations and the stories of their lucky employees in these companies.

The group has gone even further and has created the Oskar’s Kebab corporate design logo with the advertising slogan: “Oskar’s Kebab – Feast Like A Beast!”, as well as a webpage, and had branded napkins and t-shirts printed. “We also wrote the Oskar’s Kebab jingle and filmed Oskar’s Kebab commercials,” continues Elvijs. “In the commercial Oskars is portrayed as an Arab sheikh, the boss of the kebab empire. And logically the Oskar’s Kebab website is also up and running where you can try to place orders…

____________________________________________________LATVIAN________________________________

“Very Cool People” laiž pasaulē jaunu singlu “Oskar!”

Vēsākā Latvijas džezfanka grupa “Very Cool People” savā pāri malām plūstošajā radošumā ij nedomā apstāties. Par godu pavasarīgajam martam izdots jauns singls, kas veltīts grupas trompetistam un… kebabu magnātam Oskaram Ozoliņam.
Kvēlākie grupas fani veltījumu Oskaram būs jau dzirdējuši, jo grupa to spēlēja visos koncertos, kādi vien šajos neparastajos laikos bijuši iespējami. Tajos pirms skaņdarba “Oskar!” grupas runasvīrs un ģitāras guru Elvijs Grafcovs stāstīja, ka sarakstījis šo dziesmu, lai sauktu Oskaru uz saundčeku jeb skaņas pārbaudi. Tā ik pa laikam ir vitāli nepieciešama, jo Oskars primāri ir kebabu impērijas īpašnieks – kebabu magnāts, kurš regulāri lido uz Abū Dabī un Ankaru, lai noskaidrotu jaunākās kebabu recepšu tendences un realizētu tās sava varenā zīmola pārtikas līnijā. Viņa impērija plešas no Helsinkiem līdz Kasablankai un no Londonas līdz Ankarai.

“Šis stāsts laikam izklausās dikti garšīgi, jo noskaidrojies, ka ir cilvēki, kuri tiešām jau meklējuši Oskara kebabnīcas,” ar nenogurstošo platsmaidu sejā saka Elvijs. “Esmu šo stāstu stāstījis gan Latvijas un Lietuvas televīzijās, gan festivālos un koncertos Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Rumānijā, Ungārijā un Vācijā. Kāds lietuvietis, piemēram, bija ļoti sašutis par to, ka Oskars nebija kādā no koncertiem (viņa vietā kopā ar mums spēlēja Andris Augstkalns), jo mūsu trompetista / kebabu magnāta sasaukšanas dziesma kļuvusi par viņa mīļāko “Very Cool People” koncertgrāvēju un viņš ieradis kopā ar pārējo pūli izmisīgi censties Oskaru tomēr sasaukt… Viņš mūs sastapa arī pēc uzstāšanās festivālā “Nida Jazz” pērngada augustā un izmisīgi kliedza: “Oskar!!!” Neatlika nekas cits, kā palūgt viņam ierunāt vēstuli Oskaram, ko nolēmām izmantot kā jaunā singla ievadu, patiesos ugunīgā dienvidzemes fana sašutuma vārdus aizvietojot ar Oskara Ozoliņa trompetes skaņām.”

Enerģiski uzlādētajam singlam tapis ne mazāk aizrautīgs videoklips. Tas vēsta par sociālo nevienlīdzību grupas iekšienē. Oskars klipā attēlots vienlīdzīgāks par pārējiem un dodas uz koncertiem atsevišķā auto. Turklāt viņam ir arī atsevišķs beksteidžs jeb aizskatuves zona. Video arī attaino grupas skatījumu uz pandēmijas izraisīto šā brīža situāciju Latvijā un pasaulē. Lielākajai daļai restorānu un citu kvalitatīvas ēdināšanas zīmolu ir liegta iespēja strādāt. Vienīgie, kas veiksmīgi darbojas tālāk, ir ātrās ēdināšanas restorāni. Kā zināms, ēdiens ir liela daļa no vietējās kultūras, tāpat kā, piemēram, mūzika un dejas. Attiecīgi šobrīd cieš arī daudzu pasaules tautu kultūra, tādēļ singlu pavadošajos reklāmas rullīšos grupas dalībnieki ironizē par lielo korporāciju reklāmas kampaņām un pārlaimīgo darbinieku stāstiem.

Grupa gājusi vēl tālāk un izveidojusi Oskara kebabnīcu korporatīvā dizaina logotipu ar reklāmas saukli: “Oskar’s Kebab – Feast Like A Beast!”, kā arī nodrukājusi attiecīgi brendotas salvetes un t-kreklus. “Sarakstījām arī Oskara kebabnīcu reklāmas mūziku un uzfilmējām “Oskar’s Kebab” reklāmu – tādu atbilstoši bezgaumīgu, uz zaļā fona,” turpina Elvijs. “Oskars reklāmā attēlots kā arābu šeihs, kebabu impērijas boss. Jā, un loģiski, ka sākusi darboties arī “Oskar’s Kebab” mājas lapa, kur var mēģināt veikt pasūtījumus…”

Jaunā singla ierakstā piedalījās: Elvijs Grafcovs (ģitāra), Māris Jēkabsons (tenora saksofons), Kristaps Lubovs (baritona saksofons), Laura Rozenberga (trombons), Oskars Ozoliņš (trompete), Māris Vitkus (taustiņinstrumenti), Jānis Olekšs (basģitāra) un Andris Buiķis (bungas). Dziesmu miksēja Andris Buiķis un māsterēja Jānis Kalve.
Videoklipu filmēja un montēja “Kanepes Films” jeb Aldis un Ieva Kaņepes. Idejas izstrādi un režisēšanu šoreiz uzņēmās paši grupas dalībnieki Elvijs un Oskars. “Oskar’s Kebab” reklāmas rullīšus izveidoja Valdis Krūmiņš.
Jaunais singls no 1. marta atrodams lielākajos mūzikas straumēšanas servisos un izdzirdams labākajās radiostacijās Latvijā.